Merkez Yönetim Kurulu

Hatice ÇERÇİ BALCI
Genel Başkan
Hekim
Ödemiş Devlet Hastanesi

Özgeçmiş

1975 İzmir/Tire doğumlu 2000 Trakya Üniversitesi Tıp fakültesi mezunudur.

2000-2003 yıllarında Bartın Amasra ve Bartın Göğüs hastalıklarında;

2003-2006 Bornova Trafik Hastanesi ve Bornova Altındağ 1 No’lu sağlık ocağı

2006-2010 Trakya Üniversitesi anestezi ve reanimasyonda uzmanlık eğitimi,

2010- ÖDEMİŞ Devlet Hastanesi Anestezi̇ ve reanimasyon uzman hekimi olarak çalışmaktadır.

Yakup Gökhan DOĞRAMACI
İdari İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı
Hekim
Gaziemir Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi

1979 Akhisar doğumlu ve evlidir. Hekim ve Hukuk Doktorudur.

2004 yılında tıp fakültesinden mezun olduktan sonra Hekimlik yaparken 2014 yılında hukuk fakültesinden derece ile mezun olmuş ve avukatlık ruhsatını almıştır.

Acil hekimliği, aile hekimliği, 112 hekimliği ve iş yeri hekimliği gibi Hekimliğin çeşitli alanlarında çalışmış, başhekimlik gibi idari görevler de yapmıştır.

Ülkemizde “Sağlık Hukuku Bilimi Uzmanı” unvanını almaya hak kazanan ilk hukukçu ve hukukçu hekimdir. Ayrıca sağlık hukuku sağlık kurumları işletmeciliği, işletme, uluslararası ilişkiler bölümleri mezunudur.

Sağlık hukuku alanında; beş kitap, uluslararası makaleler, uluslararası kongre bildirileri, kitap bölümleri gibi çeşitli bilimsel eserler vermiş, uluslararası kongre sekreterliği, komisyon başkanlıkları, dernek organları görevleri üstlenmektedir. Ayrıca sosyal sorumluluk kapsamında, yurt içi ve yurt dışı çeşitli afet durumlarında gönüllü hekimlik yapmıştır.

TTB, TBB, Hukukçu Hekimler derneği, Hukukçu Hekimler Enstitüsü gibi çeşitli STK’larda görev ve üyelikleri yanı sıra UMKE gönüllüsü ve eğitmenidir. Briç, jogging ve dalış hobileridir.

Çalışmalarının ana amacı, Cumhuriyet kazanımları doğrultusunda ve hukuk zemininde, Hekimlerin hak ve menfaatlerini korumaktır. Bu amaçla özellikle hukuk alanında ve çeşitli sivil toplum örgütlerinde uzun yıllardır çalışmalarını yürütmektedir.

Münasip BUDAK
Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı
Hekim
Urla Devlet Hastanesi

1976 İzmir Seferihisar doğumludur.

Evlidir ve  bir kız çocuğu annesidir.

1999 Ege üniv. Tıp Fakültesi mezunudur.

2001-2005 yılları arasında İzmir Atatürk EAH de Tıbbi Biyokimya  uzmanlığını tamamlamıştır.

Pratisyen hekim olarak Tokat Reşadiye’de;

Klinik Biyokimya Uzmanı olarak Artvin/Hopa DH, Burdur K. Doğum ve Çocuk Hastanesi, Manisa/ Alaşehir DH, İzmir/ Ödemiş DH-Seferihisar DH-Halk Sağlığı Lab da çalışmıştır.

Halen Urla DH de görev yapmaktadır.

2022 Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim İktisat Fakültesi Uluslarası İlişkiler bölümü mezunudur.

Seyahat, kitaplar, dostlar ve sohbet varsa hayat güzeldir.

Özgür CENGİZ
Teşkilatlandırmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı
Hekim
Antalya Atatürk Devlet Hastanesi

1975 Ankara doğumluyum. İlk, orta ve lise eğitimimi Bandırma ve Eskişehir de tamamladıktan sonra 1993 yılında Tıp fakültesi eğitimime Erciyes üniversitesinde başladım. 2001 yılında Tıp Fakültesinden mezun olarak 2006 yılına kadar Isparta Eğirdir ve Antalya’da sağlık ocaklarında çalıştım. 2006-2012 yılları arasında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde göğüs cerrahi uzmanlık eğitimimi tamamlayarak, önce Şanlıurfa’da mecburi hizmet, ardından halen görev yaptığım Antalya Atatürk Devlet hastanesinde göğüs cerrahi uzmanı olarak atandım. Tıp fakültesi öğrenciliğim döneminde TTB öğrenci kolları başkanlığı yaptım. Halen TTB, Türk Toraks Derneği, Türk Göğüs Cerrahi derneği üyesiyim. Çiçeğinde yeni yeni kamaşan zerdalisi ömrümün, Gülüşümde çekirdeği sertleşmemiş ilk çağlam; kızım Deniz’in babasıyım. Sendikamız kurulduğu anda üye olarak önce Antalya il temsilcisi, ardından yapılan ilk genel kurulda seçilerek merkez yönetim kurulu üyesi oldum.

Özgür Öz
Basın ve Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı
Diş Hekimi
Diyarbakır Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi

Aslen Diyarbakırlı olup 1975 Ordu doğumludur. 1999 Dicle üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi mezunudur. 1999’dan beri Diyarbakır Diş Hekimleri Odası aktif üyesidir. Odanın Denetleme ve Disiplin kurullarında görev almıştır. Kamu’da gerçekleşen hizmet sunumunda çeşitli idari görevlerde bulunmuştur. KADHED kurucu üyesi aynı zamanda KADHED Diyarbakır İl Temsilcisidir. Evli ve iki çocuk babasıdır. İdealisttir. Hekimliğe yapılan her türlü haksız, hukuksuz girişimin ortadan kalkması adına kolektif mücadelenin önemini bilmekte ve sendikal mücadeleye büyük değer vermektedir.

Çağlar Yıldırım
Hukuk, Toplu Sözleşme ve Mevzuattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı
Hekim
Ordu Devlet Hastanesi

1978 Antalya doğumluyum, evliyim ve 3 çocuk babasıyım. Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdikten sonra Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Kliniğinde uzmanlık eğitimini tamamladım. Antalya Alanya Devlet Hastanesi, Antalya Devlet Hastanesi, Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi çalıştıktan sonra şu anda Ordu Devlet Hastanesinde görev yapmaktayım. Hekim Birliği Sendikası Hukuk Mevzuat Toplu Sözleşmeden sorumlu genel başkan yardımcısı olarak tüm üyelerimizin hakkını, hukukunu korumak adına 7 gün 24 saat ulaşılabilir olmak konusunda vermiş olduğumuz sözü yerine getirmek için büyük bir özveriyle çalışıyoruz.  Artık sen, ben yok BİZ varız. Bizler HEKİMBİRLİĞİ Ailesinin birer ferdiyiz. Sizleri de bekleriz.

Helin BAĞCI
Sosyal işlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı
Hekim
Okmeydanı Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi

Opr.Dr.Helin Bağcı.1980 Diyarbakır doğumluyum.Lise öğrenimimi Diyarbakır Anadolu Lisesinde tamamladıktan sonra, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdim.Mecburi hizmetimi Diyarbakır’da yaptım. Daha sonra Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniğinde uzmanlık eğitimimi aldım. Uzman olarak Karabük Eğitim Araştırma Hastanesinde mecburi hizmetimi tamamladıktan sonra , Prof.Dr.Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesine atandım ve hâlâ orada görev yapmaktayım.Kahev gönüllüsüyüm. Hekim ağırlıklı ve etik değerleri özümsemiş bir aileden geliyorum. Hekimlik mesleğinin hak ve onur mücadelesine inanmış, mesleğimin 17.yılında da bu kutsal mesleği aynı ilk günkü adanmışlık ve heyecanla ; vicdanım, onurum ve iyi hekimlik ilkelerini gözeterek uygulamaya çalışan biriyim.

Cavit Sertaç SARUHAN
Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi
Hekim
Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi

1998  EÜTF mezunu olup 2005 yılında KTÜ Tıp Fakültesinden uzmanlığımı aldım.1 yıllık askerlik görevimin ardından ilk görev yerim olan Karabük DH’ne atandım.Sırasıyla Ödemiş DH , İzmir Atatürk EAH’nde çalıştıktan sonra halen görev yaptığım Bozyaka EAH ‘nde 2020 yılından beri ortopedi uzmanı olarak mesleğimi sürdürmekteyim.

Esat Kaan AKBAY
Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi
Hekim
İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi

16 Mayıs 1979 İzmir doğumludur. Bekar ve bir çocuk sahibidir.İlkokulu izmir Müdafa-i Hukuk ilkokulunda, ortaokul ve lise öğrenimini Buca Anadolu Lisesi’nde almıştır.1997-2003 yılları arasında Ege üniversitesi Tıp Fakültesinde okumuş, ihtisasını 2003-2008 yılları arasında yine Ege üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Abd dan almıştır.Mesleğinde bir çok yurt içi ve yurt dışı makaleleri, bir çok kongrede yazılı ve sözlü bildirileri vardır.Halen Ödemiş Devlet Hastanesinde çalışmaktadır.

Hakan ULUTAŞ
Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi
Hekim
Ödemiş Devlet Hastanesi

1992 Ege Tıp mezunuyum. Sivas, Artvin, Konya ve İzmirde çalıştım.
Halen Ödemiş Devlet Hastanesi’nde Nöroloji Uzmanı olarak çalışmaktayım.

Fatma AYDIN
Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi
Hekim
Ödemiş Devlet Hastanesi

16.01.1979  Ödemiş doğumluyum

1996 Ödemiş Lisesi mezunuyum

2003 Dokuz Eylül Tıp Fakültesi

2017 Tepecik Ege Doğum Evi kadın doğum ihtisası

Pratisyenlik :
Trabzon araklı sağlık ocağı
Trabzon Akçaabat Devlet Hastanesi Acil
Ankara 112

Uzmanlık:
Tepecik ege doğum evi kadın doğum kliniği
Afyonkarahisar Bolvadin devlet hastanesi kadın doğum
Ödemiş devlet hastanesi kadın doğum Halen devam etmekteyim

Evliyim, 1 oğlum var