Merkez Yönetim Kurulu

Yakup Gökhan DOĞRAMACI
Genel Başkan
Hekim
Gaziemir Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi

1979 Akhisar doğumlu ve evlidir. Hekim ve Hukuk Doktorudur.

2004 yılında tıp fakültesinden mezun olduktan sonra Hekimlik yaparken 2014 yılında hukuk fakültesinden derece ile mezun olmuş ve avukatlık ruhsatını almıştır.

Acil hekimliği, aile hekimliği, 112 hekimliği ve iş yeri hekimliği gibi Hekimliğin çeşitli alanlarında çalışmış, başhekimlik gibi idari görevler de yapmıştır.

Ülkemizde “Sağlık Hukuku Bilimi Uzmanı” unvanını almaya hak kazanan ilk hukukçu ve hukukçu hekimdir. Ayrıca sağlık hukuku sağlık kurumları işletmeciliği, işletme, uluslararası ilişkiler bölümleri mezunudur.

Sağlık hukuku alanında; beş kitap, uluslararası makaleler, uluslararası kongre bildirileri, kitap bölümleri gibi çeşitli bilimsel eserler vermiş, uluslararası kongre sekreterliği, komisyon başkanlıkları, dernek organları görevleri üstlenmektedir. Ayrıca sosyal sorumluluk kapsamında, yurt içi ve yurt dışı çeşitli afet durumlarında gönüllü hekimlik yapmıştır.

TTB, TBB, Hukukçu Hekimler derneği, Hukukçu Hekimler Enstitüsü gibi çeşitli STK’larda görev ve üyelikleri yanı sıra UMKE gönüllüsü ve eğitmenidir. Briç, jogging ve dalış hobileridir.

Çalışmalarının ana amacı, Cumhuriyet kazanımları doğrultusunda ve hukuk zemininde, Hekimlerin hak ve menfaatlerini korumaktır. Bu amaçla özellikle hukuk alanında ve çeşitli sivil toplum örgütlerinde uzun yıllardır çalışmalarını yürütmektedir.

Münasip BUDAK
İdari İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı
Hekim
Urla Devlet Hastanesi

1976 İzmir Seferihisar doğumludur.

Evlidir ve  bir kız çocuğu annesidir.

1999 Ege üniv. Tıp Fakültesi mezunudur.

2001-2005 yılları arasında İzmir Atatürk EAH de Tıbbi Biyokimya  uzmanlığını tamamlamıştır.

Pratisyen hekim olarak Tokat Reşadiye’de;

Klinik Biyokimya Uzmanı olarak Artvin/Hopa DH, Burdur K. Doğum ve Çocuk Hastanesi, Manisa/ Alaşehir DH, İzmir/ Ödemiş DH-Seferihisar DH-Halk Sağlığı Lab da çalışmıştır.

Halen Urla DH de görev yapmaktadır.

2022 Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim İktisat Fakültesi Uluslarası İlişkiler bölümü mezunudur.

Seyahat, kitaplar, dostlar ve sohbet varsa hayat güzeldir.

Özgür CENGİZ
Basın, Sosyal Medya ve Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı
Hekim
Antalya Atatürk Devlet Hastanesi

1975 Ankara doğumluyum. İlk, orta ve lise eğitimimi Bandırma ve Eskişehir de tamamladıktan sonra 1993 yılında Tıp fakültesi eğitimime Erciyes üniversitesinde başladım. 2001 yılında Tıp Fakültesinden mezun olarak 2006 yılına kadar Isparta Eğirdir ve Antalya’da sağlık ocaklarında çalıştım. 2006-2012 yılları arasında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde göğüs cerrahi uzmanlık eğitimimi tamamlayarak, önce Şanlıurfa’da mecburi hizmet, ardından halen görev yaptığım Antalya Atatürk Devlet hastanesinde göğüs cerrahi uzmanı olarak atandım. Tıp fakültesi öğrenciliğim döneminde TTB öğrenci kolları başkanlığı yaptım. Halen TTB, Türk Toraks Derneği, Türk Göğüs Cerrahi derneği üyesiyim. Çiçeğinde yeni yeni kamaşan zerdalisi ömrümün, Gülüşümde çekirdeği sertleşmemiş ilk çağlam; kızım Deniz’in babasıyım. Sendikamız kurulduğu anda üye olarak önce Antalya il temsilcisi, ardından yapılan ilk genel kurulda seçilerek merkez yönetim kurulu üyesi oldum.

Onur UYSAL
Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı
Hekim
Konya Merkez Karatay İlçesi 03 Nolu Aile Sağlığı Merkezi

1984 Ankara doğumlu Mersinli iki memurun büyük çocuğuyum. Demir ve Alp isminde iki yakışıklının babasıyım. Liseyi Mersin 75.Yıl Anadolu Öğretmen Lisesinde okudum. 2009 yılında Akdeniz Tıp Fakültesinden mezun oldum. 2015 yılında Konya’nın Sarayönü İlçesi Çeşmelisebil Köyünde Aile hekimi olarak çalışma hayatıma devam ettim. 2021 yılından beri Konya Merkez Karatay İlçesi 03 Nolu Aile Sağlığı Merkezi’nde Aile hekimi olarak çalışıyorum. 017’de Konya Aile Hekimliği Derneği kurucuları arasında yer aldım. Kuruluşundan beri yönetim kurulunda 2 dönem Hukuktan Sorumlu Başkan Yardımcılığı, 1 dönemde Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini yaptım. Hala aktif olarak ta Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevim devam ediyor. 6 yıldır Aile Hekimleri Federasyonu Hukuk Komisyonu üyeliğim ve 2021-2023 tarihleri arasında Aile Hekimleri Federasyonu Disiplin Kurulu asil üyeliği yaptım. Selçuklu AHBS yani şimdiki adı ile AHEF AHBS’nin kurucusuyum. 2022 Yılında Sendikamıza Üye olup Konya İl temsilciliğine talip oldum. Göreve başlar başlamaz katkımın olacağını düşündüğüm bütün komisyonlara dahil oldum. Kurumsallığı önemseyen biriyim. Bu sebepten dolayı sendikamızın illerinin logosunu titizlikle uğraşarak tasarladım ki sendikamız her yerde görünür olsun. Mücadelem bireysel değildir, bu nedenle hep ilkelerim doğrultusunda hareket ettim kişilerden değil ilkeden onurdan dik duruştan taraf oldum.2023 Şubat tarihinde Konya-Aksaray-Karaman-Niğde-Nevşehir illerini kapsayan Sendikamızın Güney İç Anadolu Şubesi’ni kurdum ve Şube başkanı olarak görev yapmaktayım. Göreve geldiğim süre boyunca Konya İlindeki üye sayısını 3 katına, şube kuruluşundan itibaren de şube üye sayısını 1,5 katına çıkardım.

İbrahim Halil ERDEM
Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı
Hekim
İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi

Merhaba, ben Dr. İbrahim Halil Erdem. 1984 Şanlıurfa doğumluyum. Lise eğitimimi Mersin MTSO Anadolu lisesinde 2002 yılında tamamladım. Tıp Fakültesi lisans eğitimimi Abant İzzet Baysal Üniversitesi Düzce Tıp Fakültesinde tamamladım. 2013 yılında İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon ihtisasımı bitirerek Uzman Hekim oldum.

Pratisyenlik Devlet Hizmet yükümlülüğü görevimi Suruç Devlet Hastanesinde Acil hekimi olarak yaptım. Uzmanlık Devlet Hizmet yükümlülüğü görevimi Kilis Devlet Hastanesi’nde bitirdim. 2021 yılından beri İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi FTR kliniğinde akademik çalışmalar ve asistanlık eğitimine katkıda bulunuyorum. 2023 Ekim itibariyle Doçentlik dosyamı tamamladım. Hekim Birliği sendikamıza 2022 başlarında üye oldum. Hastane temsilciliği, genel kurul delegeliği, kurucu şube yönetim kurulu üyeliği yaptıktan sonra 2023 Nisan ayından itibaren İstanbul Şube Başkanlığını yürütmekteyim. Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Derneği ve Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzman Hekimleri dernekleri üyesiyim.

Pınar KARAGÖZ
Teşkilatlandırmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı
Hekim
İzmir Urla Devlet Hastanesi

Ben Dr. Pınar Karagöz. 1975 İzmir Karşıyaka doğumluyum.

Tüm eğitim hayatımı İzmir’de tamamladım. Dokuz Eylül Tıp Fakültesi mezunuyum, dahiliye ihtisasımı Bozyaka EAH’da yaptım. Uzman olarak ilk görev yerim Giresun’un Bulancak ilçesiydi, eş durumu ile İzmir’e döndüm ve halen İzmir Urla Devlet Hastanesinde çalışıyorum.

Meslek hayatımın 23. yılı dolmak üzere. 2 oğlum ve eşimle birlikte 2022 Ocak ayından bu yana sendikacılığı öğrenme surecindeyiz. 6 ay öncesine kadar kurum temsilcisi olup sahada çalıştım, Mayıs ayından itibaren İzmir şube kuruluşunda diğer altı arkadaşımla birlikte görev aldım, mali işleri yürüttüm.

Melek GÜREL DEMİROĞLU
Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı
Hekim
Samsun Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi

1983 Samsun doğumluyum. Endodonti uzmanı olarak Samsun Ağız ve Diş Sağlığı hastanesinde görev yapmaktayım. Evliyim. 2 kız çocuk sahibiyim.

Eğitim

Endodonti Doktora programı 19 Mayıs Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü -2014Diş Hekimliği Fakültesi 19 Mayıs Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi-2007Lise& ortaokul Samsun Anadolu Lisesi 2000

Görev yerleri

19 Mayıs Üniversitesi Diş hekimliği fakültesi-araştırma görevlisi 2007-2013

Özel Nevadent Ağız diş sağlığı hastanesi- endodonti uzmanı 2015-2016

Siirt Kurtalan Devlet Hastanesi-dişhekimi 2016

Samsun Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi- dişhekimi 201-2020

Tokat Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi- endodonti uzmanı 2020

Samsun Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi – endodonti uzmanı 2020-

Üyelikler ve sosyal faaliyetler

Türk Endodonti Derneği

Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı

Kamu Diş Hekimleri Derneği

×